Něco málo o mně

Ahoj, jmenuji se Radek a kolem focení a photoshopu se motám už nějaký ten rok. Vše začalo mnoho let nazpět, kdy jsem si na jednom nejmenovaném warez foru vydělával kredity na stahování (na jednom nejmenovaném úložišti) za obrázky do podpisů pro uživatele fóra. Díky této bohulibé činnosti jsem se poměrně rychle naučil ovládat a milovat Adobe Photoshop. Několik let jsem si tedy ve volném čase jen tak hrál s Photoshopem a učil se další a další vychytávky.

Pár let nazpět jsem od táty dostal svoji prnví zrcadlovku. Byl to Canon EOS 1100D. Příležitostně jsem tedy začal i cvakat. Vědomostmi nepolíben a na setovém objektivu závislý jsem na režim auto odfotil pár tisíc fotek. Od kytiček, přes portréty a akty až po oslavy narozenin. Nejspíš se ani nedá říci, že by mě to nějak zvlášť bavilo a že bych měl nějaké opravdu pěkné výsledky. Foťák jsem tedy do ruky bral spíše sporadicky. Dva roky nazpět se to však změnilo s nákupem nové zrcadlovky Nikon D3400 a objektivu s pevným ohniskem 50mm.

Díky lepší mašině a razantně lepší kvalitě fotografii jsem se o fotku začal zajímat podstatně více. Naučil jsem se používat jak manuální režim tak i další programy pro úpravy fotek. Do toho nakoukávám desítky video tutoriálů jak o focení tak o následné úpravě a neskromně musím říci, že výsledky se pomalu ale jistě dostavují. Co říci závěrem? Focení zatím beru jako svůj koníček a většinou fotím zdarma (TFP). Pokud by měl někdo zájem o nějaké focení, neváhejte mě kontaktovat.

PS. Ne nadarmo se říká že nejlépe za člověka mluví jeho práce, tak prosím navštivte můj FB profil, Instagram nebo 500px.